Zamęt wokół brexitu

0
12

29 marca Wielka Brytania miała wyjść z Unii Europejskiej. UE zgodziła się, aby termin przesunięto na 12 kwietnia, co wcale nie znaczy, że wiemy, kiedy do brexitu dojdzie.

-Ten termin może zostać przełożony i to wielokrotnie, bo brytyjski rząd coraz bardziej traci kontrolę nad całym procesem rozwodowym – mówi w rozmowie z MarketNews24 dr Przemysław Kwiecień. – Ale dla funta brytyjskiego pojawił się całkiem dobry scenariusz.

Izba Gmin miała po raz trzeci zająć się umową, którą brytyjski rząd wynegocjował z UE. Umowa ta została już przez parlament dwa razy odrzucona, dlatego pomysłem jest, aby przegłosowano tylko część dokumentu. Theresa May, walcząc o poparcie dla porozumienia, zapowiedziała, że jest w stanie poświęcić stanowisko premiera. Ale do jej dymisji może też dojść, jeżeli umowa nie zostanie przyjęta.

Trzecia próba zakończyła się niepowodzeniem.

– Przyspieszone wybory wzmocniłyby kurs funta, bo proces wyjścia z UE wydłużyłby się najpierw do końca roku, a później o kolejne miesiące, aż brexit stanie się zupełnie nieaktualny – ocenia ekspert.

!!!! Wspierając ich wspierasz nas !!!
W naszych działaniach aktywnie wspierają nas nasi partnerzy, a w szczególności:
Biuro Tłumaczeń 123 Sp. z o.o.
https://123tlumacz.com/

Biuro Tłumaczeń

Tłumaczenia angielski

Tłumaczenia francuski

Tłumaczenia rosyjski


https://123niemiecki.pl/

Włoski tłumaczenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 × 1 =