Rozwiązanie i likwidacja spółki

0
63

Jeżeli dochodzimy do wniosku, że nie ma już sensu prowadzić dalej biznesu, to należy przeprowadzić postępowanie likwidacyjne. Zgromadzenie wspólników odbywa się u notariusza, gdzie podejmowana jest decyzja o rozwiązaniu spółki i powołaniu jej likwidatora.

Likwidatorem spółki może być ktoś z byłego zarządu spółki lub jakakolwiek osoba wskazana przez zarząd. Bezpieczniej jest zatrudniać osoby mające wiedzę o postępowaniu likwidacyjnym.

– Niezmiernie istotne są przesłanki prawa upadłościowego już w procesie likwidacyjnym. Może się bowiem okazać, że po otwarciu procesu likwidacji spółki okazuje się, że mamy co najmniej dwóch wierzycieli i przeterminowane wierzytelności przekracza trzy miesiące, wtedy mamy 30 dni na zgłoszenie wniosku o upadłość, pomimo tego, że spółka jest w likwidacji – mówi w rozmowie z MarketNews24 Grzegorz Baran z kancelarii Baran&Pluta.

Finalnie, po upływie 6 miesięcy od daty ogłoszenia likwidacji spółki w Monitorze Sądowym i Gospodarczym zgromadzenie wspólników może podjąć decyzję o wykreśleniu spółki z KRS.

!!!! Wspierając ich wspierasz nas !!!
W naszych działaniach aktywnie wspierają nas nasi partnerzy, a w szczególności:
Biuro Tłumaczeń 123 Sp. z o.o.
https://123tlumacz.com/

Biuro Tłumaczeń

Tłumaczenia angielski

Tłumaczenia francuski

Tłumaczenia rosyjski


https://123niemiecki.pl/

Włoski tłumaczenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 − 8 =